بهترین روش های افزایش سرعت مطالعه کنکور

بهترین روش های افزایش سرعت مطالعه کنکور

بهترین روش های افزایش سرعت مطالعه کنکور

چگونه سرعت مطالعه را برای کنکور افزایش دهیم؟

دانشجوفا: تندخوانی و یا افزایش سرعت مطالعه مهارت باارزشی است و شما را قادر می‌سازد تا سریع‌تر از آن‌چه قبلاً تصور می‌کردید مطالب بیش‌تری را فرا بگیرید؛ البته تندخوانی در همه جا به کار نمی‌رود. به طور مثال برای مطالب ریاضی و علمی، مسائل آن مرحله به مرحله روشن می‌شود. با وجود این، برای بخش‌های توصیفی و حفظی استفاده از تندخوانی مفید است.ما نیز سعی میکنیم در این پست نکاتی را جهت هر چه بهتر شدن سرعت مطالعه برای کنکور و هم چنین امتحانات نهایی ذکر کنیم.

  •  پیش‌خوانی کنید؛ پیشخوانی به منظور مطالعه‌ی کامل و دقیق نیست، بلکه نگاهی اجمالی و روزنامه‌وار به متن آن درس قبل از شروع درس توسط معلم است.

 

  • با برنامه ریزی و هدف مطالعه کنید،برای خودتان مشخص کنید که قرار است چه میزان مطالعه کنید.

 

  • ساعت مطالعه تون رو افزایش بدین، زیرا هر چه شما در طول یک روز مدت بیشتری با کتاب و دفتر سروکار داشته باشید، طبیعتاً سرعت مطالعه‌ی شما بالاتر می­رود. /می توانید از این مطلب نیز دیدن کنید: چطوری ساعت مطالعه م رو زیاد کنم؟

 

 

  • مکان مطالعه و شرایط شخصی مثل استرس، درگیری فکری، زمان مطالعه، داشتن خواب کافی و همین‌طور وجود حس محرک رباعث میشه نتونید سرعت مطالعه خوبی داشته باشید،پس حتما این نکات رو بررسی کنید.

 

  • مغز ما همیشه تندتر از بیان ما کلمات را دریافت می‏کند. برای افزایش سرعت مطالعه سعی کنید عادت بلندخوانی کتاب را ترک کنید.

 

  • یکی از راه های توصیه شده در تندخوانی و افزایش سرعت مطالعه خط بری است،یعنی با انگشت هر خط را بخوانید و با این کار چشم نیز آن را دنبال می کند و از پرت شدن حواس تان به سور بالا و پایین و حاشیه های کتاب جلوگیری می کنید.

 

  •  افکار مزاحم را روی برگه یادداشت کنید و کم‌کم آن‌ها را از ذهن خود حذف کنید.

 

  • ذهنیت مثبت را هم نباید فراموش کرد و از تأثیر انرژی مثبت غافل نباشید.
ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود و تنها برای پاسخ احتمالی در نظر گرفته می شود.

عضویت در کانال تلگرام کنکور 98عضو میشم !
+ +