برنامه ریزی درسی برای کنکوری ها در ماه رمضان

برنامه ریزی درسی برای کنکوری ها در ماه رمضان 

 محمد رضا دستمالچی، مشاور تحصیلی در گفتگو با شبستان درباره ی چگونگی مطالعه کنکور در ماه مبارک رمضان گفت: ماه مبارکرمضان فرصت مغتنمی است که در آن زندگی انسان، صورتی برنامه‏ ریزی شده پیدا می‏ کند.،

وی افزود: در قالب برنامه‏ای الهی، انسان می‏ آموزد و تمرین می‏کند که چگونه باید براساس برنامه‏ ریزی و نظم، زندگی کند؛ امّا بسیاری از داوطلبان آزمون سراسری با عدم برنامه ریزی اصولی بهره کافی از این ماه را نمی برند.

این مشاورتحصیلی تاکید کرد: به‏ هر حال، امسال نیز ماه مبارک رمضان مقارن با زمانی است که اغلب داوطلبان دوره جمع بندی را سپری می کنند.بنابراین ضروری است با پاسخ به این پرسش که «در ماه رمضان چگونه درس بخوانیم؟»، دغدغه‏ هایی از داوطلبان را برطرف کنیم.

پوردستمالچی بیان کرد: نوبت‏ های غذایی ماه مبارک رمضان و فاصله‏ ی نسبتاً طولانی سحر تا افطار گروهی از داوطلبان روزه‏ گیر را در ساعات بعدازظهر با مشکل افت قند خون و بعضاً بی‌حالی مواجه می‏سازد. گرمای خرداد و تیر ماه نیز گاه این شرایط را تشدید می‏کنند. در این شرایط برخی از داوطلبان

گمان می کنند که دیگر نمی توانند درس بخوانند و باید مطالعه را کنار بگذارند.

وی خطاب به این گروه از داوطلبان بیان کرد: اگر شرایط جدیدی پیش آمده است، درایت و هوشمندی حکم می‏کند که ما بهترین موقعیت‏ها را در شرایط جدید برای خویش بیابیم و براساس این موقعیت‏ها، وظایف‌مان را پیش ببریم.

پور دستمالچی بااشاره به جدول زمانی درس خواندن که در زیر آمده است گفت: رفتار هوشمندانه اقتضا می‏کند که ساعات مطالعاتی خود را اندکی تغییر دهید و آن‏گاه ببینید که نه تنها ساعات مطالعاتی شما کاهش پیدا نخواهد کرد، بلکه در کنار ثبات میزان مطالعه می‏توان از کیفیت خوبی نیز بهره‏ مند شد.

زمان شرح فعالیت مدت
۳:۴۵ تا۴”۱۵ سحری سحری ۳۰
۴:۳۰ تا۶ مطالعه ۱ مطالعه۱ ۹۰
۶:۱۵تا۷:۴۵ مطالعه ۲ مطالعه ۲ ۹۰
۸ تا۹:۳۰


۹:۴۵ تا۱۱:۱۵


۱۱:۳۰تا۱۳

برگزاری آزمون به سبک آزمون سراسر

+ استراحت

 

مطالعه۳


مطالعه۴


مطالعه ۵

۹۰


۹۰


۹۰

۱۳:۳۰تا۱۵ تحلیل آزمون + برنامه ریزی مطالعه ۶ ۹۰
۱۵:۱۵ تا۱۶:۴۵ تحلیل آزمون+ برنامه ریزی مطالعه ۷ ۹۰
۱۶:۴۵ تا ۲۱:۳۰ استراحت وافطار استراحت و افطار ۲۷۵
۲۱:۳۰ تا ۲۳ مطالعه ۳ مطالعه ۸ ۹۰
۲۳:۱۵ تا ۱۵.. جبرانی جبرانی ۶۰

 

سایت دانشجوفا

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود و تنها برای پاسخ احتمالی در نظر گرفته می شود.

عضویت در کانال تلگرام کنکور 98عضو میشم !
+ +