طرح مجلس برای لغو تاثیر قطعی معدل چگونه است؟

طرح مجلس برای لغو تاثیر قطعی معدل چگونه است؟

محلس و طرح تاثیر معدل لغو تاثیر معدل لغو تاثیر قطعی 20 درصدی معدل لغو تأثیر قطعی 20 درصدی سوابق تحصیلی طرح مجلس برای تاثیر معدل طرح دو فوریتی کنکور طرح دو فوریتی تاثیر معدل طرح دو فوریتی تاثیر مثبت معدل طرح دو فوریتی تاثیر قطعی معدل طرح دو فوریتی تاثیر سوابق تحصیلی تاثیر معدل در کنکور تاثیر معدل در طرح مجلس

طرح نمایندگان برای لغو تأثیر قطعی 20 درصدی سوابق تحصیلی در کنکور چیست؟ 

دانشجوفا: با اشاره به اعلام وصول طرح نمایندگان برای اصلاح قانون سنجش و پذیرش دانشجو، اظهار کرد: این طرح به صورت عادی امروز(یکشنبه 8 مهرماه) در صحن علنی مجلس اعلام وصول شد؛ البته نیت طراحان این بود که طرح مذکور با قید دو فوریت در دستور کار مجلس قرار گیرد ولی با توجه به اینکه 36 طرح دو فوریتی در نوبت اعلام وصول در صحن علنی مجلس قرار دارد، طراحان طرح و هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات تصمیم گرفت که این طرح را به صورت عادی در صحن مطرح شود.

طرح با تدبیر نمایندگان به کنکور 98 می‌رسد

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی افزود: بنابراین پس از مطرح شدن این طرح در صحن می‌توانیم سریعاً این طرح در کمیسیون پخته و با 50 امضا نمایندگان مجددا خارج از نوبت آن را در دستور کار صحن علنی مجلس قرار دهیم تا این طرح به کنکور 98 برسد.

احمدی لاشکی یادآور شد: بر اساس مصوبه کمیسیون آموزش، در این طرح مقرر شده تا زمانی که تمامی دورس سه پایه 10، 11 و12 متوسطه دوم به صورت نهایی و استاندارد برگزار نشده تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور به صورت مثبت اعمال شود از زمانی که امتحانات نهایی و استاندارد برای این سه پایه برگزار شد، می توان تاثیر سوابق تحصیلی را به صورت قطعی درنظر گرفت.

وی با بیان اینکه در واقع این طرح، اصلاحیه مصوبه سال 1395 است، ادامه داد: پیش از این در قانون سنجش و پذیرش دانشجو فقط برخی دروس پیش دانشگاهی و سال سوم دوره دوم متوسطه در کنکور تأثیر داشت که با اصلاحیه کمیسیون مقرر شد، سه پایه متوسطه دوم به صورت نهایی باشد.

اطلاع رسانی به دانش آموزان ضعیف بود

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر اینکه با نمره چند درس پایه دوازدهم نمی‌توان در مورد آینده دانش‌آموزان تصمیم گرفت، گفت: وقتی دانش آموز از تأثیر قطعی معدل در کنکور بی اطلاع بوده و اطلاع رسانی درستی به نشده نباید به یکباره قانون را اجرا کرد و این موضوع دانش آموزان را دچار اضطراب و تشویش می‌کند.

به گزارش خانه ملت و بر اساس مصوبه شهریورماه جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مقرر شد در کنکور 98، میزان تاثیر سوابق تحصیلی، حداکثر 30 درصد باشد به طوریکه 20 درصد با تاثیر قطعی و 10 درصد با  تاثیر مثبت اعمال می‌شود.

تبلیغات

اگر در زمینه تحصیلی و آزمون سراسری ( مشاوره اختصاصی کنکور ۹۸ ، برنامه ریزی تحصیلی ، قبولی تضمینی ، معرفی بهترین منابع ، تکنیک مطالعه و... ) نیاز به مشاوره و یا راهنمایی دارید ،
از خط ثابت با شماره 9099071613 ( از سراسر کشور ) تماس بگیرید.
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرات و پیشنهادات شما موجب حمایت و دلگرمی ماست

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

عضویت در کانال تلگرام کنکور 98عضو میشم ! (فیلتر شکن باید روشن باشه)
+ +