تغییرات کنکور98

تغییرات کنکور98

آخرین تغییرات کنکور98

رئیس سازمان سنجش از تغییرات کنکور از طراحی دو مدل سوال در کنکور98 خبر داد.

به گزارش ابراهیم خدایی، رئیس سازمان سنجش صبح امروز در در حاشیه بازدید از برگزاری کنکور در دانشگاه علم و صنعت در جمع خبرنگاران گفت: سال آینده باتوجه به حضور و شرکت اولین خروجی‌‌های نظام آموزشی جدید آموزشی، دو تغییر را در برگزاری کنکور خواهیم داشت؛ دو مدل سوال طراحی خواهد شد و درصد تاثیر سوابق تحصیلی با توجه به نظر شورای سنجش و پذیرش اعمال می‌شود.

کنکور98 چگونه برگزار می شود؟ کنکور98 نظام قدیم کنکور98 نظام جدید کنکور98 برای چه رشته هایی برگزار می شود؟ کنکور98 میزان سوابق کنکور98 میزان سوابق تحصیلی در کنکور98 طرح بدون کنکور98 طرح بدون کنکور طراحی سوالات کنکور98 سوابق کنکور کنکور98 زمان حذف کنکور98 زمان برگزاری کنکور98 رشته های بی کنکور در سال98 در کنکور98 چه رشته هایی کنکور ندارند؟ حذف کنکور98 حذف رشته های کم متقاضی کنکور98 حذف آزمون برای رشته های کم متقاضی در کنکور۹۸ تغییرات کنکور جدید98 برنامه کنکور98 آخرین تغییرات کنکور98

وی ادامه داد: ظرفیت سال گذشته ۷۲۵ هزار نفر بود که ۳۰۰ هزار نفر موفق به قبولی نهایی شدند. داوطلبان کنکور به امید موفقیت در رشته‌های پرمتقاضی در کنکور شرکت می‌کنند، این در حالی است که 85 درصد داوطلبان بدون کنکور پذیرش می‌شوند که این ظرفیت پذیرش در اختیار دانشگاه‌‌ها قرار می‌گیرد.

خدایی افزود: امسال نیز ظرفیت کافی برای داوطلبان وجود دارد و حدود ۷۵ درصد داوطلبان بدون احتساب دانشگاه آزاد می‌توانند وارد دانشگاه شوند. البته ۶۴ درصد داوطلبان در رشته تجربی هستند که ظرفیت کافی در دانشگاه‌ها برای پذیرش آن‌ها وجود ندارد.

رئیس سازمان سنجش در پایان گفت: طبق قانون باید پذیرش داوطلبان براساس سوابق تحصیلی ۸۵ درصد باشد که سال گذشته این عدد ۸۳ درصد بود و امسال از ۸۵ فراتر رفته است. سال گذشته نیز ۲۷ درصد دوره‌های شبانه و ۱۳ درصد دوره‌های روزانه براساس سوابق تحصیلی پذیرش شد.

حذف آزمون برای رشته های کم متقاضی در کنکور۹۸

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: امیدواریم وزارت علوم بتواند طرح بدون کنکور را در فاز اول برای رشته‌های کم متقاضی با تدابیری که با همکاری دستگاه‌های دیگر از جمله آموزش و پرورش و وزارت بهداشت برای آن می‌اندیشند، اجرایی کند، البته رشته‌های پرمتقاضی به دلیل وجود رقابت سنگین در آنها ممکن است که تا مدت‌ها در قالب کنکور دانشجو پذیرش کنند، هر چند که من معتقدم در رشته های پرمتقاضی نیز می توان به تدریج پذیرش را به دانشگاه ها واگذار کرد. امیدواریم بتوانیم آن درصد از جمعیت کنکوری را که می‌توانند با سوابق تحصیلی) وارد دانشگاه شوند، بدون حضور در فرآیند کنکور پذیرش کنیم. در صورت هماهنگی دستگاه‌ها این تغییرات برای سال ۹۸ اعمال خواهد شد.

آنا و ایسنا

تبلیغات

اگر در زمینه تحصیلی و آزمون سراسری ( مشاوره اختصاصی کنکور ۹۸ ، برنامه ریزی تحصیلی ، قبولی تضمینی ، معرفی بهترین منابع ، تکنیک مطالعه و... ) نیاز به مشاوره و یا راهنمایی دارید
از خط ثابت با شماره 9099071613 ( از سراسر کشور ) تماس بگیرید.
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

ممکن است شما دوست داشته باشید
عضویت در کانال تلگرام کنکور 98عضو میشم !
+ +