حذف کنکور هنرستانی ها از سال 98

حذف کنکور هنرستانی ها از سال 98

دانشجوفا :مراسم انعقاد تفاهم نامه بین وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه فنی و حرفه‌ای با حضور علی زرافشان معاون آموزش متوسطه، صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای و جمعی ازر مسئولان مربوطه صبح امروز در دفتر معاونت آموزش متوسطه برگزارشد.

در این مراسم علی زرافشان با اشاره به اینکه باید در کنار توسعه کمی توسعه کیفی آموزش های مهارتی مورد توجه قرار گیرد، اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه هم بندهای متعددی درباره آموزش‌های مهارتی موردتوجه قرار گرفته است، البته از زمان مرحوم علاقه مندان برنامه‌هایی برای توسعه آموزش‌های مهارتی مورد توجه قرار گرفته است و تاسیس آموزشکده‌ها و دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آغاز شد در واقع توجه خوبی هم به این مراکز معطوف شد.

وی ادامه داد: فلسفه تاسیس آموزشکده‌ها توسعه کاردانی پیوسته در آموزش و پرورش و آموزش عالی است و براساس قانون پنجم و ششم تاکید شد تا موضوع کاردانی پیوسته دنبال شود و هنرجویان فنی و حرفه‌ای در برنامه ای پنج ساله طبق برنامه درسی ملی به تحصیل بپردازند.

کنکور هنرستانی 98 کنکور هنرستانی کنکور هنرستان کنکور موفق کنکور فنی و حرفه ای 98 کنکور فنی و حرفه ای کنکور سال آینده کنکور در سال 98 برگزار می شود؟ کنکور در ایران کنکور 98 کنکور هنرآموزان بدون کنکور وارد دانشگاه می‌شوند حذف کنکور 98 حذف کنکور جمع بندی کنکور

 هنرآموزان بدون کنکور وارد دانشگاه می‌شوند

معاون آموزش متوسطه تصریح کرد: در شورای پذیرش دانشگاه هم آموزش و پرورش را مورد توجه قرار داده است و از سال ۹۸ کنکور برای هنرجویان فنی و حرفه‌ای حذف می‌شود و برای کنکور ۹۷ هم مصوبه‌ای داشتیم که همه فارغ التحصیلان بدون آزمون وارد دانشگاه فنی‌ و حرفه‌ای شوند همچنین برای کنکور ۹۸ شرایط همانگونه خواهد بود. 
 
زرافشان درباره استلزامات اجرایی این مصوبه گفت: همکاری آموزش و پرورش و دانشگاه در سطح ستاد باید با همکاری نزدیکی دنبال شود تا اجرا را به سمت کاردانی پیوسته پیش ببریم.

وی ادامه داد: آنچه در تفاهم نامه امروز مورد توجه قرار گرفته است تربیت هنرآموز و استاد کار در آموزشکده و دانشگاه‌های فنی و حرفه ای است و ظرفیت های خوبی برای دانشگاه های فنی و حرفه ای وجود دارد.

زرافشان با بیان اینکه ظرفیت تربیت نیروی انسانی برای آموزش و پرورش در دانشگاه فنی و حرفه ای است، گفت: در آزمون استخدامی امسال با ۱۵ هزار نفر ردیف استخدامی جذب برای هنر آموز و استادکار مورد توجه قرار گرفته است.(ایران اکونومیست)

تبلیغات

اگر در زمینه تحصیلی و آزمون سراسری ( مشاوره اختصاصی کنکور ۹۸ ، برنامه ریزی تحصیلی ، قبولی تضمینی ، معرفی بهترین منابع ، تکنیک مطالعه و... ) نیاز به مشاوره و یا راهنمایی دارید ،
از خط ثابت با شماره 9099071613 ( از سراسر کشور ) تماس بگیرید.
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرات و پیشنهادات شما موجب حمایت و دلگرمی ماست

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

عضویت در کانال تلگرام کنکور 98عضو میشم ! (فیلتر شکن باید روشن باشه)
+ +