پشت کنکوری هایی که زود خسته می شوند، چکار کنند؟

پشت کنکوری هایی که زود خسته می شوند، چکار کنند؟

پیشگیری از خستگی پشت کنکوری ها پشت کنکوری ها پشت کنکور راه های جلوگیری از خستگی زودرس پشت کنکوری ها خستگی پشت کنکور خستگی روحی پشت کنکور خستگی درسی پشت کنکور خستگی جسمی پشت کنکور خسته شدن هنگام درس پشت کنکوری ها خسته شدن داوطلبان پشت کنکور بی انگیزگی پشت کنکور برنامه ریزی درسی پشت کنکور

پشت کنکوری هستم زود خسته می شوم،چکار کنم؟

من پشت کنکوریم و هدفم واسم کنکور جدیه اما مشکلی ک دارم اینه ک متاسفانه خیلی زود خسته میشم مثلا دو هفته خوب درس میخونم و بعد خسته میشم و یکی دوروز اصلا درس نمیخونم و این خیلی بده باوجود اینک تجربه یه سال شکستم دارم ولی بازم نمیتونم درمقابل این خستگیا مقاومت کنم

پاسخ مشاور:

١- اگر خستگى شما ناشى از مشكلات روحى و بى انگيزگى است، بايد اهداف بلند مدت و كوتاه مدت خود را مشخص كنيد. زیرا یکی از عوامل جلوبرنده هر حرکتی داشتن هدف است.شاید دیدن مطالب انگیزشی کنکور بتواند کمکتان کند.

توجه داشته باشيد،برای رسیدن به هدف نیاز به پشتکار زیادی دارید.بنابراين هنگاهى كه احساس خستگى كرديد هدف خود را مرور كنيد تا با انرژى به ادامه مطالعه خود بپردازيد.

٢- یکی از عوامل جلوبرنده هر حرکتی داشتن هدف است.اهدافتان را مكتوب كنيد و هرروز به انها فکر کنید و خود را لايق رسيدن به هدفتان بدانید.

‌‎٣- زیرا یکی ازعوامل مؤثر در غلبه بر خستگى جسمى ، خواب متعادل است.

اگر خستگى شما جسمى است ،باید حتما ساعت خواب بیداری خود را تنظیم نمایید و ساعت بیداری و خواب ثابتی داشته باشید.
ميزان خواب شبانه روز شما باید بین ۶/۵ الی ۸/۵ باشد.تنظیم ساعت خواب نقش بسزایی در کاهش خستگی و افزایش تمرکز در حین مطالعه دارد.

‌‎٤- ‌‎ورزش روزانه هوازى در حدود ١٥ تا ٣٠ دقيقه سبب نشاط و شادابی هرچه بیشتر می شود و به شما کمک می کند با انرژی بیشتری برنامه مطالعاتى خود را انحام دهيد.

همچنین ورزش منظم سبب کاهش سطح اضطراب و افزایش آرامش خواهد شد.

٥- مطابق برنامه مطالعه کنید و سعی کنید حتما تنوع مطالعاتی را رعایت نمایید.

برای مثال دروس تمرینی را در ابتدای برنامه و دروس خواندنی و حفظی را در انتهای برنامه قرار داده تا در ابتدای روز که انرژی بیشتری دارید به دروس تمرینی و در انتهای روز که انرژی شما کاهش یافته دروس خواندنی و حفظی را مطالعه نمایید.

٦- همچنین یکی دیگر از مواردی که به شما کمک می کند برنامه مطالعاتی خود را با جدیت بیشتری جلو ببرید، شرکت در یک آزمون آزمایشی است، بنابراین حتما در یک آزمون آزمایشی شرکت کنید و سعی کنید مطابق بودجه بندی آن برنامه پیش بروید.

بنابراین، حتما هدف خود را مکتوب کرده و آن را هرروز جلوی چشم خود قرار دهید. همچنین با انجام ورزش روزانه و کنترل ساعت خوا ب و بیداری خود می توانید بر خستگی خود غلبه کرده و با حداکثر انرژی به مطالعه بپردازید./گزینه دو

تبلیغات

اگر در زمینه تحصیلی و آزمون سراسری ( مشاوره اختصاصی کنکور ۹۸ ، برنامه ریزی تحصیلی ، قبولی تضمینی ، معرفی بهترین منابع ، تکنیک مطالعه و... ) نیاز به مشاوره و یا راهنمایی دارید
از خط ثابت با شماره 9099071613 ( از سراسر کشور ) تماس بگیرید.
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

ممکن است شما دوست داشته باشید
عضویت در کانال تلگرام کنکور 98عضو میشم !
+ +