داوطلبان کنکوری چگونه به سوالات امتحان نهایی جواب دهند؟

داوطلبان کنکوری چگونه به سوالات امتحان نهایی جواب دهند؟

سلام، همانطور که می دانید امسال ۴ درس نهایی داریم. ما از ابتدای سال تستی خوندیم چطور تشریحی جواب بدهیم؟

کنکور و نحوه تشریحی خواندن کنکور چگونه همزمان تشریحی و تستی بخوانیم؟ نحوه مطالعه دروس کنکوری و تشریحی نحوه مطالعه امتحان نهایی نحوه تشریحی خواندن دروس برای کنکور مشاوره کنکور سوالات مشاوره ای کنکور روش همزمان تستی و تشریحی خواندن روش مطالعه امتحانات نهایی روش تشریحی خواندن در سال کنکور امتحانات نهایی

پاسخ:

سلام

١- شما با مطالعه دروس به صورت دقیق و با شرح و بسط (مطالعه تشریحی) و حل تمرین های متعدد (مطالعه تستی) می توانید به تسلط مورد نیاز آزمون سراسری دست پيدا كنيد. در این حالت شما باید دروس را با شرح و بسط مطالعه کنید (این عمل سبب عمیق شدن مطالعه شما شده) و سپس تست بزنید تا بتوانید با تکرار به تسلط بالایی دست پیدا کنید.

٢- ابتدا جزوه خود را به صورت موشكافانه و دقيق مطالعه كنيد. كتاب درسي را فراموش نكنيد زيرا اصلي ترين منبع طراحان آزمون سراسري است. سپس به حل تست و تكميل خلاصه نويسي ها خود بپردازيد.

٣- در دروس تمرینی اثبات ها و روش های حل را نیز یادبگیرید و با فرض اینکه اثبات ها در آزمون سراسری تست مجزا ندارند این مطالب را رها نکیند زیرا با یادگیری دقیق اثبات ها می توانید به بسیاری از سوالان مفهومی در آزمون سراسری پاسخ دهید.

٤- در دروس خواندنی از مطالعه به شیوه لایه ای استفاده نمایید.  به این صورت که ابتدا یک پاراگراف را مطالعه کرده و حاشیه نویسی آن را انجام دهید، سپس سعی کنید پاراگراف اول را برای خود توضیح دهید، سپس پاراگراف دوم را مطالعه کرده و این بار پارارگراف اول و دوم را برای خود توضیح دهید و همین شیوه را ادامه دهید تا به انتهای صفحه برسيد،  ‎وقتي به انتهاى صفحه رسيديد كل صفحه را براى خودتان توضيح دهيد و همين كار را براى هر صفحه انجام دهيد تا به انتهاى درس برسيد.

بنابراين مطابق آنچه در بالا توضيح داده شد پيشروي كنيد و با مرور و زدن تست های آموزشی به مهارت لازم برای موفقیت در آزمون سراسری دست پیدا کنید.

(پاسخ از گزینه دو)

دانشجوفا

تبلیغات

اگر در زمینه تحصیلی و آزمون سراسری ( مشاوره اختصاصی کنکور ۹۸ ، برنامه ریزی تحصیلی ، قبولی تضمینی ، معرفی بهترین منابع ، تکنیک مطالعه و... ) نیاز به مشاوره و یا راهنمایی دارید ،
از خط ثابت با شماره 9099071613 ( از سراسر کشور ) تماس بگیرید.
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرات و پیشنهادات شما موجب حمایت و دلگرمی ماست

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

عضویت در کانال تلگرام کنکور 98عضو میشم ! (فیلتر شکن باید روشن باشه)
+ +