در تابستان نتوانستم دروس کنکور را بخوانم،چیکار کنم؟

در تابستان نتوانستم دروس کنکور را بخوانم،چیکار کنم؟

چگونه تابستان کنکور را جبران کنیم؟ چطور تابستان کنکور را در طول سال جبران کنم؟ مطالعه نکردن دروس کنکور در تابستان مطالعه نکردن در تابستان کنکور عقب افتادن از برنامه آزمون تابستان کنکور در تابستان نتوانسته اند دروس کنکور بخوانند جبران تابستان سال کنکور تابستان کنکور استفاده نکردن از تابستان کنکور

دانشجوفا: تابستان کنکور فرصت فوق العاده اییه برای کنکور هستش یعنی اگه قدر تابستون رو بدونید خیلی به دردتون میخوره تو ادامه راه،اما خب این وسط خیلیا هم هستن که غفلت می کنن و از این فرصت استفاده می کنند در این مطلب می خواهیم به این سوالات پاسخ دهیم از جمله: در تابستان نتونستیم درس های کنکور را بخونیم، انقدر برنامه آزمون های آزمایشی سنگین بود که نتونستیم اجراش کنیم؟، اونطور که باید درس نخوندیم؟، از برنامه عقب افتادیم،؟ تنبلی کردیم نخوندیم؟ ، میخوام بخونم اما نمیدونم چطوری؟، چطوری تابستون رو در طول سال جبران کنم؟، ینی میشه دوباره پایه رو خوند؟،(ما نظام قدیمیا و پشت کنکوریا که طرح تابستان نداشتیم چکار کنیم)، اصلا انگیزه کنکور نداریم و بگید چیکارکنم؟

حالا پاسخ چیه چجوری میشه این عقب افتادن از درس نخوندن در تابستان کنکور رو جبران کرد :

 

١- در طول سال تحصیلی اولویت شما باید مطالعه درس هرروز همان روز همگام با مدرسه باشد.
زیرا اگر درس هر روز را همان روز مطالعه کنید، سبب ایجاد تسلط در برنامه مطالعاتی و مفهومی شدن مطالعه خواهد شد و کیفیت مطالعه را بالا خواهد برد. همچنین لیست مباحث باقی مانده از برنامه های قبلی را یادداشت کرده و سعی کنید در واحدهای جبرانی موجود در برنامه آن ها را مطالعه نمایید.

٢- اما اگر سرفصل هایی در برنامه های مطالعاتی قبلی وجود داشتند که پیش نیاز سرفصل های مطالعاتی این دوره شما هستند بهتر است در حد یادگیری ابتدایی آن ها را مطالعه کرده تا بتوانید سرفصل های جدید را به خوبی بیاموزید.

٣- مهمترین وظیفه شما در حال حاضر این است که به سرفصل های آزمون های قبلی فکر نکرده و اولویت شما بودجه بندی آزمون های بعدی باشد تا بتوانید خود را با برنامه مطالعاتی هماهنگ نمایید.

٤- اما اگر در واحدهای جبرانی خود نتوانستید مباحث باقی مانده را به اتمام برسانید، نگران نباشید، این دروس در طول سال و در آزمون های آزمایشی معمولا چند بار چندین بار تکرار خواهند شد، همچنین می توانید در دوران جمع بندی مانند جمع بندی نیمسال اول و دوم، نوروز و…. این دروس را مطالعه کرده و اقدامات باقی مانده را به اتمام برسانید.

۵- به برنامه مطالعاتی خود پایبند باشید. پایبندی به برنامه سبب می شود از مباحثی جدید عقب نمانید و بتوانید مباحث باقی مانده را نیز مطالعه نمایید.
یکی از روش های پایبندی به برنامه مطالعاتی، شرکت کردن در آزمون های آزمایشی است. با شرکت در آزمون آزمایشی جدیت شما برای اجرای برنامه بیشتر خواهد شد و می توانید به مطالعه تمامی مباحث بپردازید.

 

در کل برای کسانی که در تابستان نتوانسته اند دروس کنکور بخوانند این چند نکته رو در خاطر داشته باشید :

-بنابراین اولویت شما باید نوشتن لیست اقدامات باقی مانده از برنامه های قبلی بوده تا بتوانید در زمان های جبرانی و جمع بندی آن ها را مطالعه نمایید.

-همچنین نگرانی خود را کنار بگذارید و مطمئن باشید اگر طبق برنامه های آزمون ها پیشروی نمایید می توانید چندین بار دروس را مرور کنید.

-با تمرکز روی برنامه فعلی خود و مطالعه سطحی مباحث پیشنیاز می توانید مطابق با برنامه آزمون ها پیش رفته و به موفقیت برسید.

 

-برای امیدوار شدن و حال خوب برای دوران کنکور حتما از مطالب انگیزشی کنکور که در سایت هستش استفاده کنید.

برگرفته از گزینه دو همراه با ویرایش

تبلیغات

اگر در زمینه تحصیلی و آزمون سراسری ( مشاوره اختصاصی کنکور ۹۸ ، برنامه ریزی تحصیلی ، قبولی تضمینی ، معرفی بهترین منابع ، تکنیک مطالعه و... ) نیاز به مشاوره و یا راهنمایی دارید
از خط ثابت با شماره 9099071613 ( از سراسر کشور ) تماس بگیرید.
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

ممکن است شما دوست داشته باشید
عضویت در کانال تلگرام کنکور 98عضو میشم !
+ +