نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم،پیش دانشگاهی و دوازدهم کنکور 98

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم،پیش دانشگاهی و دوازدهم کنکور 98

نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور 98 نظام قدیم و نظام جدید

1244218866مهلت مجدد ثبت نام کنکور سراسری 97 - نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم،پیش دانشگاهی و دوازدهم کنکور 98

زمان دریافت کد سوابق تحصیلی دوازدهم کنکور 98 (نظام جدید)

دانشجوفا : آموزش و پرورش در اوایل بهمن ماه به اطلاع دانش آموزان دوازدهمی داوطلب شرکت در کنکور 98 رساند که باید تا 10 بهمن  ماه 97 کد سوابق تحصیلی خود را  از سایت http://dipcode.medu.ir دریافت کنند و لازم است تا هنگام ثبت نام کنکور 98 کد سوابق تحصیلی را در سایت سازمان سنجش وارد کنند ، لازم به ذکر است که تنها مشخصات فردی آنان قابل مشاهده است.

 

زمان دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی کنکور 98 (نظام قدیم)

برای دریافت کد سوابق تحصیلی داوطلبان پشت کنکوری 98 یا داوطلبان نظام قدیم که در پایه های دیپلم و پیش دانشگاهی فارغ التحصیل شده اند باید همزمان با مهلت ثبت نام کنکور سراسری 98 به آدرس سامانه ای که در همین پست معرفی می شود وارد شوند و نمرات وارد شده در سامانه با نمرات کارنامه خود را تطبیق دهند و در صورت تائید، کد سوابق تحصیلی کنکور 98 خود را دریافت کنند.

چنانچه داوطلب کنکوری نظام قدیم هستید و در خرداد ماه فارغ التحصیل خواهید شد لازم است تا در تیرماه در مهلتی که برای داوطلبان نظام جدید در نظر گرفته می شود،نسبت به دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور 98 اقدام کنید.

داوطلبان در صورت عدم وجود کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی خود در سایت این سازمان و یا مشاهده اشکال در نمرات سوابق تحصیلی خود مي‌بايست به اداره آموزش و پرورش منطقه اخذ مدرك تحصیلی مراجعه نمايند. بديهي است منحصراً مواردي كه از طريق وزارت آموزش و پرورش و حداكثر تا تاريخ 98/05/01 به اين سازمان واصل گردد اعمال خواهد شد.

نحوه ثبت سوابق تحصیلی کنکور 98 برای داوطلبانی که در ترمیم معدل شرکت کرده اند؟

ضمناً آن دسته از داوطلبانی که در دروس ترمیمی سال سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی نیز شرکت نموده اند می‌توانند باتوجه به توضیحات فوق برای مشاهده سوابق تحصیلی و نمرات خود اقدام نمایند.

 

در مورد مدرک فارغ التحصیلی دوره متوسطه:

اطلاعات سوابق تحصیلی فرادی که یکی از شرایط زیر را داشته باشند مشمول طرح تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسري و دانشگاه آزاد اسلامي نخواهند بود واطلاعات آنان در سامانه دریافت کد تحصیلی موجود نیست.
الف – فارغ التحصیلان قبل از سال 84
ب – فارغ التحصیلان شاخه فنی حرفه ای و کاردانش و فارغ التحصيلان غير رشته هاي نظري (دانشسراهاي تربيت معلم )
ج – فارغ التحصیلان نظام ترمی واحدی قدیم  آموزش متوسطه
د- ديپلمه هاي تطبيقي مدارس غير ايراني خارج از كشور.

در مورد مدرک فارغ التحصیلی دوره پیش دانشگاهی :

اطلاعات سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی فرادی که یکی از شرایط زیر را داشته باشند مشمول طرح تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسري و دانشگاه آزاد اسلامي نخواهند بود واطلاعات آنان در این سایت موجود نیست.

الف – فارغ التحصیلان قبل از سال 91

 

 

راهنمای نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم،پیش دانشگاهی و  دوازدهم کنکور 98 

مرحله اول دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور سراسری 98

ابتدا باید اطلاعات زیر را داشته باشید و روی یک برگه آن ها را یادداشت کنید:

1- تاریخ تولد

2- کد دانش آموزی

3- کد مقطع

برای بدست آوردن این اطلاعات کارنامه دیپلم ،پیش دانشگاهی یا دوازدهم خود را بررسی کنید.

بیشتر بخوانید  دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد کنکور97

برای مثال می توانید از نمونه قرار داده شده زیر محل قرارگیری اطلاعات شخصی تان در کارنامه را یادداشت کنید:

636687152588854727 lg - نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم،پیش دانشگاهی و دوازدهم کنکور 98

مرحله 2 نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور سراسری 98

چنامچه کد منطقه را بدست نیاورده اید می توانید ،به منظور دریافت کد منطقه آموزش و پرورش جهت سوابق تحصیلی 98 به سایت سازمان سنجش به آدرس زیر مراجعه نمایید :

پس از وارد شدن در سایت می توانید کد منطقه آموزش و پرورش مدنظرتان را کسب کنید،برای مثال اصفهان را وارد کنید و کد منطقه مربوط به خودتان را یادداشت کنید

883835 1 - نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم،پیش دانشگاهی و دوازدهم کنکور 98

مرحله 3 نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور سراسری 98

اکنون با اطلاعاتی که از مرحله 1 و مرحله 2 بدست آورده اید به سایت زیر مراجعه کنید. و نمرات یا سوابق تحصیلی خود را مشاهده کنید ،چنانچه نمرات به درستی وارد شده است تائید کنید تا به شما کدی داده شود.

اما اگر نمرات شما صحیح نمی باشد و یا نمره درسی به اشتباه وارده شده است باید از تائید آن خودداری واز طریق سامانه و یا مراجعه به آموزش و پرورش پیگیر باشید تا نمرات شما در سامانه اصلاح شود و سپس کد سوابق تحصیلی کنکور 98 خود را دریافت کنید.

 

سامانه دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور 98

http://dipcode.medu.ir/studentlogin.aspx?ReturnUrl=studentview.aspx

13970920Peznl4p912 - نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم،پیش دانشگاهی و دوازدهم کنکور 98

نکات مهم نحوه دریافت کد سوابق تحصیلی کنکور 98 نظام قدیم و نظام جدید :

 • دقت  فرمایید در مورد برخی فارغ التحصیلان ممکن است کد دانش آموزی دوره پیش دانشگاهی با  کد دانش آموزی دوره متوسطه متفاوت باشد  برای مشاهده و تایید سوابق برای هر مدرک باید کد دانش آموزی همان مدرک (یا کارنامه) را ثبت فرمایید.

 

 • سوابق تحصیلی دانش آموزانی که در سال جاری در دوره پیش دانشگاهی در حال تحصیل هستند و هنوز فارغ التحصیل نشده اند جهت تایید در آخر خرداد96 در معرض داوطلبان قرارداده خواهد شد و در نیمه اول تیرماه به سازمان سنجش ارائه می شود.

 

 • عدم اعلام کد سوابق تحصیلی دوازدهم توسط داوطلبان نظام جدید در سایت سازمان سنجش در بازه زمانی مقرر موجب عدم اعمال سوابق تحصیلی در نمره کل نهایی آنان خواهد شد.

 

تبلیغات

اگر در زمینه تحصیلی و آزمون سراسری ( مشاوره اختصاصی کنکور ۹۸ ، برنامه ریزی تحصیلی ، قبولی تضمینی ، معرفی بهترین منابع ، تکنیک مطالعه و... ) نیاز به مشاوره و یا راهنمایی دارید
از خط ثابت با شماره 9099071613 ( از سراسر کشور ) تماس بگیرید.
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

ممکن است شما دوست داشته باشید
10 نظر
 1. parsa می گوید

  ما که کد سوابق تحصیلی نگرفتیم تکلیف چیه ؟؟

  1. دانشجوفا می گوید

   سلام پارسا جان
   در حال حاضر سایت دریافت کد سوابق تحصیلی باز هستش میتونید مراجعه کنید و کد سوابق تحصیلی خودتون رو دریافت کنید
   موفق باشید

 2. مجید می گوید

  برای دریافت کد تحصیلی تا مرحله دوم که چک کردن اطلاعات هستش میرم ولی دکمه تایید اطلاعات
  فعال نیست و نمی توانم ادامه بدم لطفا راهنمایی کنید.

  1. دانشجوفا می گوید

   سلام مجید جان
   شاید مشکل از خود سایت باشه،مجددا چند بار دیگر در زمان های مختلف تست کنید و اگر باز هم مشکل داشت از طریق سیستم پاسخگوی سازمان سنجش و یا مراجعه به آموزش و پروش منطقه خود پیگیری کنید
   موفق باشید.

 3. sam می گوید

  code savabeghe diplom chie mn to site code savabeghe pish danshgahim bod vali bara sabtenam code diplomm mikhad

  1. دانشجوفا می گوید

   سلام سام عزیز
   به سایت دریافت کد سوابق تحصیلی مراجعه کن ،کافیه کد دانش آموزی و کد منطقه رو در سایت وارد کنی و همچنین گزینه دریافت کد سوابق تحصیلی دیپلم رو انتخاب کنی تا به راحتی کد دیپلم رو دریافت کنی و برای ثبت نام کنکور استفاده کنی
   موفق باشید

 4. رامین می گوید

  الان تکلیف چیه بعضی از سایت ها نوشته اند کاردانی رشته ها بدون کنکور هستن نه کارشناسی انها الان این راست یا دروغ اگه فقط اون رشته های سازمان سنجش داده بدون کنکور باشه اونا که از اول هم بدون کنکور بودن پس چرا این همه بزرگش کردن و گفتن 85 درصد دانشگاه ها با رشته بدون ازمون پذیرش میشه و بار و فشار کنکور کم میشه این طوری که داوطلب های رشته تجربی به 800 یا 900 هزار میرسن فشاری که قبلا دوبرار بود میشه ده برابر.
  با تشکر از سایت خوبتون.

  1. دانشجوفا می گوید

   سلام رامین جان
   این خبری که امسال منتشر شده مبنی بر بدون کنکور شدن 85 درصد رشته ها،یکم زیاد از حد بزرگنمایی شده ،برای سال های قبل هم همین وضعیت بوده ،چون در حال حاضر به غیر از کنکور با هیچ چیز دیگه ای نمیشه داوطلبان تفکیک کرد،هم چنین تا بخواهند بر اساس معدل نفرات رو پذیرش کنن نیاز هست که سه سال متوسط پایانی امتحانات نهایی برگزار بشه که در حال حاضر تنها سال آخر دارای امتحانات نهایی است.
   کاری که امسال کردن تنها بعضی از رشته ها رو اون هم در بعضی از دانشگاه های خاص بدون کنکور قرار دادن که تعدادی از رشته ها و دانشگاه های روزانه هم دیده میشه ولی کماکان رقابت اصلی برای رشته ها و دانشگاه های برتر از طریق کنکور هستش
   برای مشاهده دفترچه ثبت نام بدون کنکور 98 از این لینک و برای مشاهده لیست رشته های روزانه بدون کنکور 98 اینجا را کلیک کنید
   موفق باشید

 5. رامین می گوید

  سلام دوباره خسته نباشید ببخشید شما می دونید چه رشته هایی کاردانی داره من امروز رفته بودم کافی نت واسه کنکور ثبت نام کنم و اونجا گفتن که رشته های کاردانی بدون کنکور است یعنی الان رشته هایی مثل کاردانی فوریت پزشکی یا کاردانی بهداشت عمومی و…. بدون کنکور است یا نه؟

  1. دانشجوفا می گوید

   سلام رامین جان
   رشته های پیراپزشکی و علوم پزشکی چه کاردانی چه کارشناسی بدون کنکور نیستند در حال حاضر ، به نظر میاد حداقل تا چند سال آینده تنها ملاک پذیرش شرکت در کنکور سراسری و کسب رتبه خوب می باشد
   مجددا پیشنهاد می کنیم دو تا مطلب زیر رو کامل بررسی کنید
   برای مشاهده دفترچه ثبت نام بدون کنکور 98 از این لینک و برای مشاهده لیست رشته های روزانه بدون کنکور 98 اینجا را کلیک کنید
   موفق باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود و تنها برای پاسخ احتمالی در نظر گرفته می شود.

عضویت در کانال تلگرام کنکور 98عضو میشم !
+ +