راه های افزایش تراز و رتبه در آزمون

راه های افزایش تراز و رتبه در آزمون

آزمون‌های آزمایشی یکی از ابزارهای کارامدی است که در طول سال تحصیلی، خصوصا در سال کنکور، کمک شایانی به دانش‌آموزان می‌کند؛ اما آیا فقط شرکت کردن در آزمون‌هاست که می‌تواند موفقیت شما را تضمین ‌کند؟

چگونگی افزایش تراز کانون چگونگی افزایش تراز قلم چی چگونه رتبه م رو بهتر کنم؟ چگونه رتبه خود را بهبود ببخشیم؟ چگونه راز خود را افزایش دهیم؟ چگونه ترازم رو بالا ببرم؟ چگونه افزایش تراز داشته باشیم چگونه افزایش تراز داشته باشم چرا افزایش تراز ندارم نحوه افزایش تراز کانون نحوه افزایش تراز قلم چی نحوه افزایش تراز روش افزایش تراز کانون روش افزایش تراز قلم چی راهکارهای افزایش تراز راهکار های افزایش تراز قلم چی راهکار افزایش تراز قلمچی راهای افزایش تراز راه های بالا بردت رتبه راه های افزایش رتبه راه های افزایش تراز و رتبه در آزمون راه های افزایش تراز در آزمون های /ازمایشی راه های افزایش تراز راه افزایش تراز راز افزایش تراز گزینه دو راز افزایش تراز قلم چی راز افزایش تراز در گزینه دو ترفند افزایش تراز بیشترین افزایش تراز برای افزایش تراز چه کنیم برای افزایش تراز چه کنم برای افزایش تراز چه باید کرد افزایشتراز در کنکور افزایش چشمگیر تراز افزایش رتبه در آزمون آزمایشی افزایش رتبه افزایش تراز گزینه دو افزایش تراز گزینه 2 افزایش تراز گاج افزایش تراز کنکور افزایش تراز ناگهانی افزایش تراز قلم چی افزایش تراز سنجش افزایش تراز در گزینه دو افزایش تراز در کنکور افزایش تراز در نیمسال دوم افزایش تراز در ازمون افزایش تراز در آزمون آزمایشی افزایش تراز تا 6000 افزایش تراز از 4000 افزایش تراز آزمون افزایش تراز افزايش تراز كانون

دانشجوفا:شاید این‌گونه تصور کنید شما که درس‌تان را می‌خوانید، در آزمون‌ها هم بدون غیبت شرکت می‌کنید، واحد آزمون هم که برایتان کارنامه صادر می‌کند و با توجه به درصدها برنامه‌ریزی‌ می‌کنید؛ پس وقت گذاشتن برای تحلیل آزمون چه لزومی دارد؟

در اینجا لازم است تا متذکر شویم بخش بزرگ، مهم و سرنوشت‌ساز شما در رابطه با پروژه‌ی آزمون‌ها، بعد از جلسه‌ی آزمون شروع می‌شود. زمانی که شما با حجم مطالب خوانده ‌شده طی دو هفته‌ی گذشته، به جلسه‌ی آزمون رفته‌اید، جلسه را مدیریت کرده‌اید و سعی داشتید تا بهترین بازیابی اطلاعات را از خودتان ارائه دهید. حال نوبت آن است که با درگیر کردن خودتان به ‌صورت فعال مانند شخص ثالثی به تحلیل نتیجه بپردازید.

به نقل از گاج مگ؛برای پررنگ‌تر کردن اهمیت این مسئله می‌توانیم بگوییم اگر این کار را خوب انجام دهید، نتیجه‌تان تا ۴۰ درصد بهبود خواهد یافت؛ یعنی پیشرفتی معادل با حدود نیمی از آنچه تاکنون فراگرفته‌اید؛ بسیار قابل ‌توجه و حیرت‌انگیز خواهد بود.

 

حال برای دستیابی به این مهم چگونه باید عمل کرد؟

 

پس از استراحت و صرف ناهار، با استفاده از دفترچه‌ی سوال و پاسخ‌نامه‌ی تشریحی، به شکل زیر به تحلیل آزمون بپردازید.

بهتر است برای این کار دفتر یا کلاسوری تهیه کنید تا هر آنچه که یادداشت می‌کنید، یک‌جا به‌ صورت مرتب‌شده داشته باشید. اهمیت این گنجینه، در ایام جمع‌بندی بر شما ثابت خواهد شد. همچنین با توجه به نقاط ضعف‌تان بانکی از مجموعه تست‌های عالی خواهید داشت؛ بنابراین از صرف زمان‌ برای نوشتن تحلیل آزمون، اجتناب نکنید.

با این کار سایه روشن‌های هر درس برایتان آشکار خواهد شد، اینکه در کدام بخش‌ها مسلط هستید و تنها نیاز به مرور برای انتقال آن به حافظه‌ی بلندمدت دارید، کدام بخش نیاز به مطالعه‌ی عمیق‌تر دارد و کدام قسمت‌ها نیاز به هدف‌گذاری برای بهبود وضعیت دارد. شما در بررسی آزمون عمدتا با سه گروه و نوع سوال مواجه خواهید بود؛ سوالاتی که درست جواب داده‌اید؛ جالب است بدانید بررسی این سوالات نیز ضروری بوده، چون ممکن است سوالی را به طور اتفاقی درست جواب داده باشید، همچنین ممکن است در پاسخ تشریحی، راه‌حل تستی سریع‌تر، بهتر و کوتا‌ه‌تری به شما آموزش داده شود. اگر هم هیچ‌کدام از این موارد نبود، چیزی را از دست نداده‌اید، بلکه به مرور سریع مطالبی که روی آنها مسلط هستید، پرداخته‌اید تا بیش ‌از پیش در ذهن شما تثبیت شود.

ممکن است به سوالاتی پاسخ نداده و یا به صورت اشتباه پاسخ داده ‌باشید؛ آنچه که اهمیت دارد، یافتن دلیل این موضوع است. چرا این سوال را جواب نداده‌اید یا مهم‌تر از آن، چرا غلط جواب داده‌اید؟ شاید نحوه‌ی یادگیری‌تان اشتباه بوده، شاید جزوه‌تان کامل نبوده است، شاید وقت کافی برای خواندن سوال نداشته‌اید، شاید سوال را درست و کامل نخوانده‌اید، شاید سوال را ندیده و آن را از نظر رد کرده‌اید، شاید تست کافی نزده‌اید و …؛ بنابراین مشکل را بیابید و سعی کنید آن را حل کنید. مهم‌تر اینکه آن را در آزمون‌های دیگر تکرار نکنید. این مسائل مهم‌ترین هدف آزمون‌هاست؛ یعنی شناخت انواع اشتباهات و تصمیم‌گیری برای حل آنها و جلوگیری از تکرار اشتباهات و تبدیل یادگیری ناقص به کامل.

یکی از مواردی که کار شما را برای تحلیل آزمون راحت می‌کند، علامت‌گذاری سوالات سر جلسه‌ی آزمون است. به‌ عنوان مثال اگر در پاسخگویی به سوالی شک دارید، کنار آن علامتی بگذارید تا در هنگام تحلیل بدانید اگر به آن سوال پاسخ اشتباه داده‌اید، مشکل عدم تسلط کافی بر مطلب بوده است؛ بنابراین زمان بیشتری را برای خواندن پاسخ درست در نظر بگیرید. برای دستیابی به پاسخ صحیح و یاد گرفتن آنچه که نمی‌دانستید، می‌توانید از پاسخ‌نامه‌ی تشریحی استفاده کنید و با نگاهی به متن کتاب درسی، به تکمیل آموخته‌هایتان بپردازید.

به یاد داشته باشید شرکت کردن در آزمون‌ها، فقط برای تعیین سطح نیست، رسالت مهم‌تر آزمون‌ها نشان دادن اشتباهاتی است که طی یادگیری داشته‌اید؛ به طوری که با رفع آنها می‌توان تا حد زیادی از این اشتباهات در جلسه‌ی کنکور جلوگیری کرد و نتیجه‌ی دلخواه را حاصل نمود.

تبلیغات

اگر در زمینه تحصیلی و آزمون سراسری ( مشاوره اختصاصی کنکور ۹۸ ، برنامه ریزی تحصیلی ، قبولی تضمینی ، معرفی بهترین منابع ، تکنیک مطالعه و... ) نیاز به مشاوره و یا راهنمایی دارید
از خط ثابت با شماره 9099071613 ( از سراسر کشور ) تماس بگیرید.
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

ممکن است شما دوست داشته باشید
عضویت در کانال تلگرام کنکور 98عضو میشم !
+ +