رقابت سازنده و مخرب در سال کنکور

رقابت سازنده و مخرب در سال کنکورچگونه برای کنکور رقابت کنیم؟ نحوه رقابت دوستانه برای کنکور نحوه رقابت در سال کنکور مقایسه و رقابت برای کنکور رقابت کنکور رقابت فامیل برای کنکور رقابت سال کنکور رقابت سازنده کنکور رقابت دوستانه برای کنکور رقابت در آزمون های آزمایشی رقابت داوطلبان کنکور جو رقابت کنکور

چگونه در سال کنکور با هم رقابت کنیم؟

دانشجوفا: کنکور این غول بی شاخ و دم که هر ساله با جو تبلیغاتی گسترده آن را به بزرگترین معمای جوانان تبدیل می کنند.هر سال تعداد بسیار زیادی در کنکور شرکت می کنند اعم از داوطلبان پشت کنکوری و داوطلبان نظام فعلی که شامل دانش آموزان در حال تحصیل می شوند و هر سال نیز تعداد شرکت کنندگان رکورد می زند که دلایل این افزایش تعداد داوطلبان کنکور رو ما در این مقاله نمی خواهیم بپردازیم چون به اندازه کافی گفته شده،در این مطلب می خواهیم ببینیم تاثیر رقابت بین داوطلبان کنکور چجوریه؟،چگونه یک داوطلب کنکور می تواند با دوستانش رقابت سالم و سازنده بدور هر گونه تخریب داشته باشد.

معمولا در جامعه ما چشم و هم چشمی بسیار زیاد است و همین امر باعث می شوند والدین نیز را دانش آموزان را ناخواسته به یک مقایسه نادرست و شروع یک رقابت ترغیب کنند.

رقابت اصلا چیز بدی نیست و لازمه موفقیته اصلا اگر رقابت نباشه و همینطوری یهویی بهتون بگن بیا برو پزشک یا مهندس و یا وکیل شو که نمیچسبه،پس رقابت چیز درسته ولی چجوری و چگونه این مهمه.

رقابت می تونه باعث پیشرفت شما بشه ،بزارین از یک مثال شروع کنم؛مثلا یه دانش آموز فردا آزمون آزمایشی داره و داره با دوستاش و یا همکلاسی و یا از بچه ها فامیل داره رقابت میکنه،این دانش آموز در آزمون قبلی میانگین همه دروس را 50 درصد زده،طبیعتا انتظار اینه که دانش آموز پیشرفت کنه و درصدش رو بیشتر کنه .اما گاهی وقتا پیش میاد که دانش آموز میاد با خودش شرط میکنه که از دو تا دوستاش که در رقابته بیشتر بزنه و درصدم بالاتر باشه.اشکالی که اینجا هست این دانش آموز هدفش پیشرفت نیست بلکه هدفش اینه که فقط از اونا جلو بزنه.

چگونه برای کنکور رقابت کنیم؟ نحوه رقابت دوستانه برای کنکور نحوه رقابت در سال کنکور مقایسه و رقابت برای کنکور رقابت کنکور رقابت فامیل برای کنکور رقابت سال کنکور رقابت سازنده کنکور رقابت دوستانه برای کنکور رقابت در آزمون های آزمایشی رقابت داوطلبان کنکور جو رقابت کنکور

حالا باز یه مدل دیگه هم که پیش میاد اینه که دانش آموز نمره و درصد خوبی رو کسب کرده،اما چون از دوستاش نمره کمتری گرفته بهم میریزه در حالی که واقعا نمره و درصدش خیلی خوب بوده اما نه از تلاشش راضیه و نه از نمره ای که گرفته .

یا باز پیش میاد چون دانش آموز تراز آزمون آزمایشی که شرکت کرده نسب به آزمون های قبلیش کمتر شده اما همینکه از دوستاش ترازش بهتره احساس خوبی پیدا میکنه،به همین کفایت میکنه نه میاد بررسی کنه که اشکال کار کجاست؟اصلاً چرا خراب کرده و نه خبری از تحلیل آزمون هست،این یکی از بدترین مدل های منفی رقابت کنکور هستش چون تنها هدفی که هست اینه که من میخوام تراز و درصد و رتبه م از حامد و مهدی بهتر باشه فقط همین.

شما داوطلب کنکوری باید پیشرفت کنکور مدنظرتون باشه و هدف موفقیت باشه نه صرف جلو زدن از رفقا و فامیل در حالی که حتی در جامعه آماری رتبه و ترازتن خوب نباشه بلکه باید برنامه ریزی اصولی و درست پیش برید و بعد از شکرت در هر آزمون بیایید بشینید خودتون نقاط ضعف و قوت رو بررسی کنید و به درستی تحلیل آزمون رو انجام بدید.

رقابت کنکور وقتی خوب و سازنده ست که از تجربیات بقیه و همین دوستاتون استفاده کافی رو ببرید.یادتون نره شما روش درسی خودتون رو دارید شرایط درسی و خانوادگیتون کاملا متفاوته با دوستاتون و یا کاملا پایه درسی تون،اما همونطوری که گفته شده استفاده از تجربیاتشون میتونه براتون مفید باشه مثلا ببینید که چی باعث شده درصد فیزیکش خوب باشه ازشون مشورت بگیرید و برای نمونه یه هفته اونو انجام بدید که اگه براتون مفید بود که ادامه بدید.

خب اگر تمایل دارید به رقابت هم نکات که گفته شد رو یادتون نره یه طوری که هدف اول پیشرفتتون باشه و با دوستانی که رقابت میکنید در یه سطح باشید که به خوبی از تجربیات هم استفاده کنید و سعی کنید از حاشیه دور بمونید خدای نکرده لطمه ای به دوستی تون وارد نشه،امیدوارم در سال کنکور رقابت سازنده و دوستانه بدور هر گونه تخریب رو داشته باشید.

تبلیغات

اگر در زمینه تحصیلی و آزمون سراسری ( مشاوره اختصاصی کنکور ۹۸ ، برنامه ریزی تحصیلی ، قبولی تضمینی ، معرفی بهترین منابع ، تکنیک مطالعه و... ) نیاز به مشاوره و یا راهنمایی دارید ،
از خط ثابت با شماره 9099071613 ( از سراسر کشور ) تماس بگیرید.
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرات و پیشنهادات شما موجب حمایت و دلگرمی ماست

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

عضویت در کانال تلگرام کنکور 98عضو میشم ! (فیلتر شکن باید روشن باشه)
+ +