روزانه چند ساعت برای کنکور مطالعه کنیم؟

روزانه چند ساعت برای کنکور مطالعه کنیم؟

به گفته رستمی، صرف زمان بیشتر از 14 ساعت برای مطالعه سبب کاهش زمان خواب، تغذیه و تحرک بدنی می شود که این موضوع می تواند به مغز آسیب رساند و نهایتا در یادگیری مناسب ایجاد مشکل می کند.

نحوه مطالعه کنکوری میانگین ساعت مطالعه کنکور میانگین ساعت مطالعه برای کنکور مناسب ترین ساعت مطالعه در روزهای پایانی کنکور مطالعه کنکوری ها مطالعه کنکوری ساعت مطالعه کنکوری ها در تابستان ساعت مطالعه کنکوری ها ساعت مطالعه کنکوری ساعت مطالعه پشت کنکوری ها ساعت خواب یک کنکوری ساعت خواب کنکوری ها ساعت خواب کنکوری ساعت خواب کنکور ساعت خواب مناسب کنکوری ها ساعت خواب مناسب برای کنکوری ها ساعت خواب برای کنکوری ها ساعات مطالعه کنکوری ها ساعات مطالعه کنکوری ساعات مطالعه کنکور ساعات مطالعه برای کنکور زمان خواب یک کنکوری تعداد ساعات مطالعه برای کنکور بهترین ساعت مطالعه کنکور نزدیک کنکور بهترین ساعت مطالعه برای کنکوری ها بهترین ساعت مطالعه برای کنکور بهترین ساعت خواب کنکوری بهترین ساعت خواب برای کنکوری ها بهترین ساعات مطالعه برای کنکور بهترین زمان مطالعه دروس کنکور بهترین زمان مطالعه برای کنکور الگوی مناسب درس خواندن در روزهای نزدیک به زمان برگزاری کنکور افزایش ساعت مطالعه کنکور

وی با تاکید بر این که ساعت خواب یک کنکوری نباید کمتر از هشت ساعت در شبانه روز باشد، اظهار داشت: خواب کمتر از 8 ساعت، تهدیدی برای عملکرد مغز است و چنین فردی یادگیری خوبی نخواهد داشت.

این روانپزشک همچنین به کنکوری ها توصیه کرد: روزانه حدود 2 ساعت را برای غذا خوردن اعم از ناهار، شام و صبحانه و میان وعده ها و تحرک بدنی اختصاص دهند، همچنین فرصتی را در روز (در 2 زمان صبح و شب) به حرکات ورزشی ساده اختصاص دهند زیرا نقش موثری در یادگیری دارد. 

رستمی با اشاره به اینکه مغز آمادگی یادگیری بهتری دارد، گفت: درس خواندن دانش آموز با کم خوابی، گرسنگی و رژیم غذایی نامناسب، یادگیری مطلوبی را به همراه نخواهد داشت و دانش آموزان هم معمولا این موضوع را تجربه کرده اند.

وی در خصوص الگوی مناسب درس خواندن در روزهای نزدیک به زمان برگزاری کنکور، گفت: توصیه می شود تا دو روز مانده به امتحان کنکور این وضعیت ادامه پیدا کند، اما در دو روز پایانی افراد به سمت استراحت بیشتر بروند تا داشته های مغز دچار آشفتگی نشده یا این موضوع تشدید نشود.

استاد دانشگاه تهران افزود: به واقع دو روز قبل از امتحان، بهتر است فشار درسی بسیار سبک تر شود و اگر دانش آموز در روزهای قبل حدود 14 ساعت مطالعه می کرد، در دو روز آخر این میزان را به کمتر از نصف کاهش دهد و بیشتر به مرور مطالب بپردازد./ایرنا

تبلیغات

اگر در زمینه تحصیلی و آزمون سراسری ( مشاوره اختصاصی کنکور ۹۸ ، برنامه ریزی تحصیلی ، قبولی تضمینی ، معرفی بهترین منابع ، تکنیک مطالعه و... ) نیاز به مشاوره و یا راهنمایی دارید ،
از خط ثابت با شماره 9099071613 ( از سراسر کشور ) تماس بگیرید.
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرات و پیشنهادات شما موجب حمایت و دلگرمی ماست

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

عضویت در کانال تلگرام کنکور 98عضو میشم ! (فیلتر شکن باید روشن باشه)
+ +