روش مطالعه ریاضی کنکور98

روش مطالعه ریاضی کنکور98

کنکور98 کنکور نکات کنکور98 نحوه مطالعه ریاضی کنکور نحوه مطالعه ریاضی برای کنکور نحوه خواندن کنکور98 نحوه خواندن ریاضی تجربی کنکور98 موفق ترین روش مطالعه ریاضی کنکور98 مناسب ترین روش خواندن ریاضی کنکور98 مطالب و نکات کنکور98 ریاضی کنکور98 نظام جدید روش مطالعه زهرا مشایخی رتبه 1 کنکور در درس ریاضی (95 درصد) روش مطالعه ریاضی کنکور رتیه های برتر97 روش مطالعه ریاضی کنکور رتیه های برتر روش مطالعه ریاضی کنکور انسانی روش مطالعه ریاضی کنکور روش مطالعه ریاضی رشته ریاضی کنکور روش مطالعه ریاضی تجربی کنکور98 روش مطالعه ریاضی برای کنکور تجربی روش مطالعه ریاضی برای کنکور روش مطالعه ریاضی برای داوطلبان کنکور۹۸ روش مطالعه ریاضی برای داوطلبان نظام جدید و نظام قدیم کنکور۹۸ روش مطالعه رياضي كنكور روش مطالعه دروس کنکور98 روش مطالعه درس ریاضی کنکور روش مطالعه درس ریاضی برای کنکور روش مطالعه امیرحسین باوند با درصد ریاضی 100 در کنکور تجربی 95 راحت ترین روش مطالعه کنکور98 دروس کنکور98 برترین روش مطالعه ریاضی کنکور98

روش مطالعه ریاضی برای داوطلبان نظام جدید و نظام قدیم کنکور۹۸:

ریاضی درسیه که برای اکثر دانش آموزای تجربی تبدیل به سخت ترین درس توی دروس اختصاصی شده و خوندن و درصد زدن توی این درس یه کار شاق به حساب میاد اما برای دکتر شدن چاره ای نیست جز اینکه این درس رو بخونید بتونید درصد خوبی تو کنکور بزنید. این نکته رو بدونید که اگه یه درس برای شما سخته باید زحمت بیشتری روی اون درس بکشید

اینکه چون حل کردن مسائل اون درس برای شما دشواره از اینکه سمت اون درس برید بترسید ومدام خوندن ریاضی رو به هفته های بعد موکول کنید.

فرض میکنیم شما پس از مطالعه یک مبحث سراغ تست های اون مبحث میرید و از۵۰تا تستش بار اول فقط ۱۰تا تست رو میتونید جواب بدید.بعد از این اتفاق شما دو تا برخورد میتونید داشته باشید:

۱اینکه اعصابتون خورد بشه و نا امید بشید وبگید من ریاضی اصلا تو مخم نمیره و اونو کنار بگذارید وچند هفته بعد دوباره با ناامیدی به فکر ریاضی خوندن بیفتید

۲یا اینکه دوباه با همون جدیت بار اول سراغ اون مبحث برید و اونو دوباره با دقت بخونید(البته میدونم خوندن مبحثی که خوب یادش نگرفتیدو خیلی دوسش ندارید چه عذابیه ولی باور کنید خود من هم در ابتدا این شکلی بودم)و دوباره سراغ تست ها برید و این بار خودتون میبینید که بیشتر از ۱۰تا تست اولو جواب میدید.

  • سعی کنید هر روز تایمی حتی کوتاه برای تمرین و تست زنی بگذارید.
  • در مطالعه استمرار داشته باشید.
  • سعی کنید خلاصه نویسی کنید تا در بازهای کوتاه با مرور روش ها و راه حل ها خود را تقویت کنید.
  • کتاب کمک آموزشی تستی مناسبی تهیه کنید.
  • زود جا نزنید، به خودتون باور داشته باشین ،تلاش کنید،نا امید نشید،مطمئن باشید که  کسب درصد مطلوب در ریاضی تو کنکورتون خیلی بهتون کمک میکنه تو افزایش تراز و رتبه دلخواهتون.

روش مطالعه ریاضی کنکور رتیه های برتر

روش مطالعه امیرحسین باوند با درصد ریاضی 100 در کنکور تجربی 95

به نظر این جانب مهم‌ترین نکته در درس ریاضی تلاش برای حل تست بیش‌تر است.

من ابتدا جزوه معلم را مطالعه می کردم ، سپس از منابع مورد نظر خودم به زدن تست مشغول می شدم.

 تست ها را به صورت زماندار حل می کردم.

هر بخش تست زنی ام حدود یک ساعت طول می‌کشید ، سپس مدت مطالعاتی بعدی را به تصحیح سوالات می پرداختم.

سؤالات را که اشتباه می زدم را جهت مطالعه در آینده علامت‌دار می کردم.

سؤالاتی را که برایم جالب بود، مرا به چالش می کشید و یا نکته مهمی داشت که برای اولین بار با آن برخورد می کردم و در یک کلام با ارزش ترین تست ها را جهت مطالعه در دوران جمع بندی گلچین و علامت‌دار می کردم.

معمولاً چند ساعت برای درس ریاضی وقت می‌گذاشتید؟

من گاهی در طول یک ساعت، هشتاد تست حل می کردم و گاهی برای حل یک تست بیش‌تر از یک ساعت وقت می گذاشتم.

مهم‌ترین روش خود را که در موفقیت شما در درس ریاضی مؤثر بود، چه می‌دانید؟

به نظر من در درس ریاضی مهم‌ترین چیز زدن تست‌های مختلف جهت عادت کردن دست به حل سوالات می باشد.

 هم‌چنین پیشنهاد من به دوستانم اینست که سعی کنید سوالات را تا جای ممکن، خودتان حل کنید و سریع به سراغ پاسخ‌نامه نروید.

باید سعی کنیم سرعتمان را در محاسبات تا حد ممکن افزایش دهیم  تا گرفتاری در محاسبات موجب استرس ما حین حل آن‌ها نشود.

در آخر از دوستانم که برای کنکور تلاش می کنند ، درخواست می‌کنم ریاضی را دوست داشته باشند و از نتوانستن در حل برخی سوالات ناامید نشوند و همیشه تلاش کنند.

 

روش مطالعه زهرا مشایخی رتبه 1 کنکور در درس ریاضی (95 درصد)

 از همان ابتدا به این درس علاقه‌مند بودم و در سال‌های پایه بعضا حتی یک روز کاملم را روی سؤالات بسیار دشوار صرف می کردم و از پیدا کردن راه‌های تازه لذت می‌بردم. این امر باعث شده بود تا دبیر سال اولم مرا با سؤالات پیچیده‌تر و المپیادی آشنا کرد. در سال‌های بعدی هم به خوبی بر تشریحی حل کردن سؤالات تسلط پیدا کردم و از اواخر سال سوم تست زدن را آغاز نمودم.

یک کتاب تست داشتم و آن‌را چندین بار دوره کردم. با زدن تست زیاد کم کم برای خود روش‌های تازه و راه حل‌های کوتاه‌تری می‌یافتم. اغلب تلاشم بر این بود تا سر کلاس مطالب را به خوبی درک کنم و این موضوع مخصوصاً در سال پیش‌دانشگاهی در صرفه‌جویی زمان خیلی کمکم کرد. در خانه فقط به مرور فرمول‌ها و تست زدن مبحث تدریس شده بسنده می‌کردم.

تقریبا هر شب و یا لااقل یک شب در میان تست ریاضی از برنامه‌ام حذف نشد و کلاً به عنوان زنگ تفریح درس‌هایم به آن نگاه می‌کردم. چرا که در زمان‌های خستگی‌ام حل سؤالات آن به من انرژی مضاعفی می‌داد و در میان سایر دروس حفظی تنوع محسوب می‌شد.

سایت دانشجوفا/مهر و ماه/کانون

 

بودجه بندی ریاضی کنکور98

تبلیغات

اگر در زمینه تحصیلی و آزمون سراسری ( مشاوره اختصاصی کنکور ۹۸ ، برنامه ریزی تحصیلی ، قبولی تضمینی ، معرفی بهترین منابع ، تکنیک مطالعه و... ) نیاز به مشاوره و یا راهنمایی دارید
از خط ثابت با شماره 9099071613 ( از سراسر کشور ) تماس بگیرید.
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

ممکن است شما دوست داشته باشید
عضویت در کانال تلگرام کنکور 98عضو میشم !
+ +