روش مطالعه زبان انگلیسی کنکور98

روش مطالعه زبان انگلیسی کنکور98

گونه بهترین درصد را در درس زبان انگلیسی کنکور بدست آوریم؟ کنکور98 کنکور کلیات ضروری برای موفقیت در درس زبان کنکور98 چگونه زبان انگلیسی کنکور98 را 100 بزنیم؟ نکات کنکور98 نکات مهم برای کسب موفقیت در زبان انگلیسی کنکور98 مطالب و نکات کنکور98 عوامل موفقیت در زبان انگلیسی کنکور98 روش مطالعه زبان انگلیسی شهاب اناری روش مطالعه زبان انگلیسی رتبه های برتر کنکور روش مطالعه زبان انگلیسی رتبه های برتر روش مطالعه زبان انگلیسی در کنکور روش مطالعه زبان انگلیسی دبیرستان روش مطالعه زبان انگلیسی برای کنکور روش مطالعه زبان انگلیسی برای نهایی روش مطالعه زبان انگلیسی برای داوطلبان کنکور نظام جدید98 روش مطالعه زبان انگلیسی برای امتحان نهایی روش مطالعه زبان انگلیسی برای امتحان روش مطالعه زبان انگلیسی امتحان نهایی روش مطالعه زبان انگلیسی رامین عزیزی-رتبه47 منطقه3 کنکور93 بهترین روش یادگیری گرامر کنکور98 بهترین روش یادگیری واژگان کنکور98 بهترین روش یادگیری ریدینگ و کلوز تست کنکور98 بهترین روش مطالعه واژگان انگلیسی کنکور98 بهترین روش مطالعه زبان انگلیسی کنکور۹۸ بهترین روش مطالعه ریدینگ و کلوز تست کنکور98 بهترین روش مطالعه ریدینگ و کلوز تست زبان انگلیسی کنکور98

روش مطالعه زبان انگلیسی برای داوطلبان کنکور نظام جدید و نظام قدیم کنکور۹۸

درس زبان انگلیسی در کنکور ضریب 2 دارد و بسیاری از دانش‌آموزان نگاهی حداقلی به این درس دارند؛ در حالی که می‌تواند نقش تعیین‌کننده‌ای در رتبه‌ی نهایی ایفا کند. سهم زیادی از سؤالات کنکور مربوط به واژگان است. برای یادگیری زبان آن را به چند قسمت تقسیم کنید:

 • واژگان

 • گرامر

گرامر + واژگان 12 سوال در کنکور

 • ریدینگ:8 سوال در کنکور

 • کلوزتست:5 سوال در کنکور

جمعاً :25 تست زبان انگلیسی

 

بهترین روش مطالعه زبان انگلیسی کنکور۹۸

درس زبان انگلیسی در کنکور جزء درس‌های مهمی است که در عین ترازآور بودن اگر مورد بی‌توجهی یا کم‌توجهی قرار گیرد تبدیل به نقطه‌ی چالشی می‌شود.زبان انگلیسی، درسی فرّار است و به همین دلیل اگر با روش صحیح خوانده نشود در آزمون‌ها به حالت نوسانی پیش رفته و به مرور درصد آن کاهش می‌یابد.

بهترین روش مطالعه واژگان انگلیسی کنکور98

برای یادگیری لغات نباید فقط به کتاب درسی اکتفا کنید. سعی کنید به سراغ کتاب‌هایی که در آن‌ها لغت به همراه مثال و متضاد و مترادف در آن‌ها قید شده است بروید و دایره‌ی لغات خود را تقویت کنید. تلاش کنید برای هر لغت، تعدادی متضاد و مترادف برای خود پیدا کنید. البته باید در نظر داشته باشید که حفظ کردن معانی، بدون دانستن کاربرد آن در جمله بلااستفاده است. بهتر است لغت را درون جملات یاد بگیرید.

بهترین روش مطالعه گرامر کنکور98

برای یادگیری گرامر نیز به دنبال حفظ کردن ساختارهای دستوری نباشید. جملاتی را که این ساختارها در آن به کار رفته‌اند تکرار کنید. سعی کنید گرامرهای متعدد را در متن درسی که می‌خوانید اعمال کنید و زیر گرامرهای مربوط خط بکشید.

بهترین روش مطالعه ریدینگ و کلوز تست زبان انگلیسی کنکور98

برای یادگیری ریدینگ نیز هر شب یک ریدینگ از کتاب‌های کمک‌درسی کار کنید. کتاب های کمک آموزشی خوبی منتشر شده که کمک بسیار زیادی در یادگیری هر چه بهتر در این درس به شما خواهد کرد.

روش مطالعه زبان انگلیسی رتبه های برتر کنکور

محسن امیرسبتکی- رتبه5 منطقه3 –رشته تجربي

من در درس زبان انگلیسی ابتدا ضعف داشتم به صورتی که در اولین آزمون تابستان سال چهارم درصد زبانم 46 شد. بعد از آن آزمون تصمیم جدی به ارتقاء زبان گرفتم تا این‌که در کنکور بیش‌ترین درصد عمومی من زبان انگلیسی یعنی 94 درصد شد.

روش‌های جدیدی که برای پیشرفت زبان پیش گرفتم:

1- دو روز در هفته آخر شب را به زبان اختصاص می‌دادم به جز وقت اصلی برای مطالعه واژگان و قواعد که این وقت را به زدن Reading و Cloze test انحصار می‌دادم.

2- برای زدن تست‌های Reading ابتدا یک نگاه بسیار کوتاه به سوالات می انداختم و سپس به خواندن متن می‌پرداختم.

3- سعی می‌کردم هنگام خواندن متن کلمات که معنی آن‌ها را بلد نیستم را با توجه به جملات قبل و بعد معنی کنم.

4- بعد از خواندن متن و زدن تست‌ها موقع بررسی جواب‌ها دوباره متن را با خود ترجمه می‌کردم و با ترجمه‌ی اصلی تطابق می‌دادم تا ببینم تا چه حد درست ترجمه کردم.

5- همواره زدن این تست‌ها را زمان‌دار انجام‌ می‌دادم تا سرعت‌ام زیاد شود و نتیجه‌ی آن این شد که در کنکور سوالات زبان را در کم‌تر از 15 دقیقه زدم.

6- در مورد Cloze تست قبل از این‌که گزینه‌ها را نگاه کنم برای خودم حدس می‌زدم که چه کلماتی را می‌توان در جای خالی قرار داد.

 

رامین عزیزی-رتبه47 منطقه3 کنکور93

من در سال سوم در درس زبان به شدت مشکل داشتم و معمولاً بین 20 تا 30 درصد سوالات را پاسخ می‌دادم. اما در تابستان قبل از کنکور با روش‌های زیر توانستم درصد زبان خود را به 60 تا 70 برسانم.

1- تمام کنکورهای سال‌های قبل را تمرین کردم، بخصوص زبان، حل سوالات سال‌های قبل باعث شناخت تیپ سوالات و آشنايي با بودجه بندی مباحث می‌شود.

2- خواندن متن‌ها و داستان‌های ساده انگلیسی برای تقویت متن خوانی.

3- دیدن فیلم‌های دکتر اناری و استفاده از روش‌های گفته شده برای تقویت درس زبان.

4- یادگیری لغت‌ها در قالب جمله.

 

طیبه دیبایی-2کشور -انسانی88

در درس زبان انگلیسی درصدهایم دلخواه نبود، با وجود این‌که به درس زبان علاقه داشتم اما روش تست زدن را خوب نمی‌دانستم.

ابتدا زمان مطالعه‌ی این درس را تغییر دادم و به زمان‌های استراحت و وقت‌هایی که از خواندن درس‌های دیگر خسته می‌شدم اختصاص دادم.

سعی می‌کردم دفترچه‌ی آزمون رشته‌های دیگر را هم در روز آزمون بگیرم و تست‌های بیش‌تری کار کنم.

تعداد تست‌هایم را بسیار زیاد کردم و با برنامه‌ریزی منظم، لغاتی که نمی‌دانستم در یک دفترچه یادداشت کردم و به صورت مستمر مطالعه می‌کردم.

پس از مدتی دایره‌ی لغاتم افزایش یافت و شیوه‌ی تست زدن درس زبان را بهتر یاد گرفتم. در ابتدا درصدهایم نوسان زیادی داشت اما در اواخر از 70درصد پایین‌تر نمی‌آمد و در کنکور هم 70درصد بود.

نکات مهم برای کسب موفقیت در زبان انگلیسی کنکور98

برای موفقیت در این درس نیازی به راهکارهای خارق‌العاده نیست. در این زمینه هم «تکرار کارهای ساده و درست» به شما کمک خواهد کرد.

به نکات زیر توجه کرده و سعی کنید آن‌ها را به کار بگیرید:

 • تسلط بر تمام لغات کتاب لازم است.

 • سعی کنید دانش خود را فراتر از کتاب درسی ببرید. به عبارتی دامنه‌ی لغات خود را گسترش دهید.

 • برای گرفتن نتیجه‌ی بهتر در موارد 1 و 2 می‌توانید از جعبه‌ی لایتنر استفاده کنید.

 • قبل از حضور در کلاس، متن درس را روخوانی کنید.

 • متن درس را قبل از مراجعه به مرجع دبیر یا کتاب، خودتان آن را ترجمه کنید.

 • روزانه یک متن بخوانید (هدف فقط خواندن و ترجمه است).

 • یک دانش آموز متوسط باید روزي بین 45 – 30 دقیقه زبان مطالعه کند .نکته خیلی مهم این است که این مطالعه باید مستمر و هر روز باشد .
 • هنگام پاسخ‌گویی به سؤالات تستی حتماً زمان را در نظر بگیرید.

 • بهتر است مجموعه‌ی تستی که انتخاب می‌کنید شبیه‌سازی‌شده باشد تا در آزمون‌ها سؤالات و زمان را مدیریت کنید.

دکتر شهاب اناری/اعظم عابدینی/صفا شیدایی/کانون

 

مشاهده منابع کمک درسی زبان انگلیسی کنکور98

تبلیغات

اگر در زمینه تحصیلی و آزمون سراسری ( مشاوره اختصاصی کنکور ۹۸ ، برنامه ریزی تحصیلی ، قبولی تضمینی ، معرفی بهترین منابع ، تکنیک مطالعه و... ) نیاز به مشاوره و یا راهنمایی دارید ،
از خط ثابت با شماره 9099071613 ( از سراسر کشور ) تماس بگیرید.
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرات و پیشنهادات شما موجب حمایت و دلگرمی ماست

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

عضویت در کانال تلگرام کنکور 98عضو میشم ! (فیلتر شکن باید روشن باشه)
+ +