ظرفیت پذیرش تربیت معلم دانشگاه فرهنگیان در سال 98

ظرفیت پذیرش تربیت معلم دانشگاه فرهنگیان در سال 98

ظرفیت پذیرش تربیت معلم دانشگاه فرهنگیان در سال 98

دانشجوفا: حسین خنیفر آل کثیر رئیس دانشگاه فرهنگیان با بیان اینکه نگاه ویژه‌ای به دانشگاه فرهنگیان در سال تحصیلی 97-98 داشتیم که دلیل آن افت جذب 21 هزار دانشجو در سال به سه هراز دانشجو در سال گذشته بود، اظهار کرد: 41 هزار دانشجو سال 97 در دانشگاه فرهنگیان جذب شد که 25 هزار دانشجو از کنکور و حدود 17 هزار دانشجو از طریق ماده 28 جذب شدند.

رئیس دانشگاه فرهنگیان کشور با بیان اینکه باتوجه به نیاز موجود در کشور، سال آینده نیز پیش بینی جذب دانشجو وجود دارد، خاطرنشان کرد: با جذب دانشجوی جدید به دنبال پاسخگویی به نیازهای آموزش و پرورش هستیم.

رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره پیش بینی و نیاز جذب دانشجو معلم در سال 98 گفت: برای سال آینده پیش بینی اخذ مجوز ۱۵ هزار دانشجو معلم از طریق کنکور سراسری و ۱۵ هزار دانشجو از طریق ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان را داریم، البته خبرهایی می‌رسد که می‌خواهند ۳۰ هزار مجور از طریق کنکور و ۲۵ هزار مجوز از طریق ماده ۲۸ اساسنامه بدهند. ما برای هردو آمادگی داریم.

رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره پیشنهاد سه ساله شدن دوره کارشناسی در دانشگاه فرهنگیان گفت: این یک پیشنهاد است و در برخی کشورها تجربه شده است. در قالب این طرح قصد داریم برای افراد مشغول به تحصیل این شرایط را فراهم کنیم که ۱۰ واحد در تابستان‌ها بردارند که البته جبری نیست و اختیاری است. برخی مایل هستند زودتر سرکار بروند. این یک ایده خام است و اگر تأیید شود موقتاً قابل اجراست./ایسنا،بلاغ مازندران

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظر
 1. حسین می گوید

  30هزارتا فقط بنظرم کنکور باشه چیزی که من خوندم

  1. Amir می گوید

   فک کنم بیشتر باشه
   هر موقع یه ظرفیت گفتن دوبرابر برداشتن

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود و تنها برای پاسخ احتمالی در نظر گرفته می شود.

عضویت در کانال تلگرام کنکور 98عضو میشم !
+ +