ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد در سال 97 چگونه است؟

ظرفیت پذیرش کارشناسی ارشد در سال 97 چگونه است؟

منصور غلامی در حاشیه بازدید از آزمون کارشناسی ارشد در حوزه امتحانی دانشکده فنی دانشگاه تهران در گفتگو با صدا و سیماافزود:­ ­امسال 142 هزار داوطلب کمتر از سال قبل در کنکور ارشد شرکت کرده اند که این دلایل مختلفی دارد که عوامل آن در حال بررسی است.

سهمیه‌های ایثارگران در آزمون کارشناسی ارشد اصلاح می‌شود

وزیرعلوم از اصلاح سهمیه ایثارگران در آزمون کارشناسی‌ ارشد امسال خبر داد و گفت: این پیشنهاد در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است .

دکتر منصورغلامی ­در جمع خبرنگاران از برنامه این وزارتخانه برای اصلاح سهمیه ایثارگران در این آزمون خبر داد و گفت: سهمیه‌هایی از سال قبل مصوب شده بود، بویژه قانونی که سال قبل داشتیم و بنا به نظراتی که از دانشگاه ها دریافت شد نیاز به اصلاح داشت. این قانون در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی مطرح شد و چون مصوب مجلس بوده، باید در مجلس به رأی گذاشته شود تا نتیجه آن مشخص شود.

کنکور ارشد و سهمیه ایثارگران کنکور 97 و ظزفیت پذیرش ظزفیت پذیرش کنکور 97 سهمیه‌های ایثارگران در آزمون کارشناسی ارشد اصلاح می‌شود سهمیه ایثارگران ارشد 97

 

وی در ادامه تصریح کرد: بر اساس اصلاحاتی که صورت می‌گیرد مقداری از ضریب‌ها در آزمون کارشناسی ارشد تغییر خواهد کرد و اگر مجلس سریع تر به این موضوع رسیدگی کند، این تغییر سهمیه‌ها در پذیرش دانشجویان امسال اعمال می‌شود.

دکتر غلامی افزود: در ماده ۹۰ قانون ششم توسعه ضریبی گذاشته شده بود که یک سال اجرایی شد و بازخوردهای آن نشان داد این سهمیه نیاز به اصلاح دارد. بنابراین پیشنهاد اصلاح سهمیه ایثارگران به مجلس ارائه شد.
وزیر علوم در ادامه گفت: آزمون کارشناسی ارشد امسال در ۱۴۰ کد رشته برگزار می شود و ظرفیت امسال هنوز مشخص نیست و تا قبل از انتخاب رشته اصلاحات انجام خواهد شد اما به طور کلی ۱۷۰ هزار نفر ظرفیت داریم.

تبلیغات

اگر در زمینه تحصیلی و آزمون سراسری ( مشاوره اختصاصی کنکور ۹۸ ، برنامه ریزی تحصیلی ، قبولی تضمینی ، معرفی بهترین منابع ، تکنیک مطالعه و... ) نیاز به مشاوره و یا راهنمایی دارید ،
از خط ثابت با شماره 9099071613 ( از سراسر کشور ) تماس بگیرید.
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرات و پیشنهادات شما موجب حمایت و دلگرمی ماست

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

عضویت در کانال تلگرام کنکور 98عضو میشم ! (فیلتر شکن باید روشن باشه)
+ +