چگونگی برگزاری کنکور 99

چگونگی برگزاری کنکور 99

نحوه برگزاری کنکور 99

شرایط برگزاری کنکور 99 نظام قدیم و نظام جدید

روزدومکنکورسراسریدردانشگاهشهیدچمراناهواز 1 - چگونگی برگزاری کنکور 99

دانشجوفا؛ چند ماه باقی مانده تا پایان کنکور 98 و شروع شمارش معکوس برای کنکور 99 ، اما تغییرات کنکور در چند سال اخیر به قدری زیاد بوده که هنوز نحوه برگزاری کنکور 99 مشخص نیست و ابهامات زیادی درباره برگزاری کنکور 99 وجود دارد .سعی داریم در این مطلب جزئیات اولیه از شرایط برگزاری کنکور 99 را برای شما داوطلبان کنکور اماده کرده ایم.

 

 

کنکور 99 نظام قدیم و نظام جدید چگونه برگزار می شود؟!

رئیس سازمان سنجش اعلام کرده که کنکور 99 به صورت کنکور 99 نظام قدیم و کنکور 99 نظام جدید برگزار نمی شود،بلکه تنها یک کنکور برای هر رشته مانند سالهای قبل از کنکور 98 برگزار می شود که بدین معنی است که داوطلبان نظام قدیم هم می توانند در کنکور 99 شرکت کنند اما با این تفاوت که کتاب های جدید پایه های دهم یازدهم و دوازدهم را مطالعه کنند.

 

نحوه طراحی سوالات کنکور سراسری 99 چگونه است ؟

26 شهریور 97 (جلسه شورای سنجش و پذیرش) :

در کنکور سال 99 ، فقط يك آزمون (يك مجموعه سوال) براساس نظام جديد آموزشي(6-3-3 ) برگزار مي شود. که البته در مطلب نحوه طرح سوال در کنکور 99 به جزئیات مختلف این مورد اشاره کردیم که می توانید آن را ببینید.

 

تاثیر معدل در کنکور 99 مثبت یا قطعی؟

تاثیر معدل در کنکور 99 نیز خود به چالشی تبدیل خواهد شد همانگونه که برای کنکور 98 نیز با اعتراضات زیادی همزاه شد و در پایان به تاثیر مثبت در کنکور 98 ختم شد. آخرین اظهار نظر رئیس سازمان سنجش درباره تاثیر معدل در کنکور 99 همراه با تاثیر قطعی بوده است اما باز هم فرصت زیادی تا برگزاری کنکور 99 مانده و باید دید که برای کنکور 99 تاثیر معدل مثبت خواهد بود یا تاثیر قطعی.

مشاهده آخرین اخبار تاثیر معدل در کنکور 99

 

زمان برگزاری کنکور 99

زمان برگزاری کنکور 99 نیز برای داوطلبان بسیار پر اهمیت بوده و بعضی از داوطلبان نیازمند برنامه ریزی دقیقو متناسب با آن هستند،تا این لحظه زمان برگزاری کنکور 99 دقیقا مشخص نشده است و پیش بینی می شود در دهه دوم تیرماه 99 برگزار شود.

مشاهده آخرین اخبار زمان برگزاری کنکور 99

 

منابع کنکور سراسری 99

منابع کنکور 99 برای داوطلبان نظام جدید و نظام قدیم یکسان است و منبع کنکور 99 کتاب های نظام جدید می باشد و داوطلبان نظام قدیم نیز باید کتاب های کنکور نظام جدید 99 را برای شرکت در کنکور مظالعه کنند.

مشاهده منابع کنکور 99

مشاهده بهترین منابع کنکور 99

 

بیشتر بخوانید  متن انگیزشی کنکور(غر زدن تعطیل!)

ترمیم معدل کنکور 99

در چند سال گذشته ترمیم معدل از سوی آموزش و پرورش برای جبران امتحانات در نظر گرفته شده،که با توجه به افزایش تاثیر معدل در کنکور نیز سال به سال اهمیت بیشتری پیدا می کند،برای کنکور 99 نیز پیش بینی می شود که ترمیم معدل برای برای داوطلبانی که نمره ای مناسب در امتحانات نهایی ندارند در نظر گرفته شود.

شماهده مطلب جامع ترمیم معدل برای کنکور 99

 

کنکور 99 با کنکور و بدون کنکور برگزار می شود؟

وزیر علوم درباره چگونگی پذیرش در کنکور 99 گفت: در شورای سنجش و پذیرش تصمیم گیری شد تا در کنکور سال 99 مدل پذیرش بدون کنکور در کنار پذیرش با کنکور قرار داشته باشد یعنی عده ای از داوطلبان با نظر دانشگاه ها و بر اساس سوابق تحصیلی بدون آنکه کنکور بدهند  سر کلاس حاضر شوند و به دانشگاه بروند.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری درباره ی مدل نهایی کنکور 99 و چگونگی تصویب آن بیان کرد: هنوز مدل نهایی برگزاری کنکور 99 به تصویب نرسیده است و ابتدا باید آیین نامه های آن نوشته شود؛  پس از آنکه این آیین نامه ها به تصویب رسیدند مدل نهایی را رسانه ای خواهیم کرد.

تبلیغات

اگر در زمینه تحصیلی و آزمون سراسری ( مشاوره اختصاصی کنکور ۹۸ ، برنامه ریزی تحصیلی ، قبولی تضمینی ، معرفی بهترین منابع ، تکنیک مطالعه و... ) نیاز به مشاوره و یا راهنمایی دارید
از خط ثابت با شماره 9099071613 ( از سراسر کشور ) تماس بگیرید.
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

ممکن است شما دوست داشته باشید
8 نظر
 1. masih می گوید

  آخیییییش
  خدا رو شکر که دو نمونه سوال برگزار میشه

 2. مهدی می گوید

  سلام.
  آیا با دیپلم نظام قدیم میتوان در کنکور 99 شرکت کرد؟ و نیازی به دیپلم نظام جدید گرفتن نیست؟
  و آیا در کنکور 99 سهمیه جدیدی برای نظام قدیم و جدید مدنظر قرار خواهد گرفت؟
  ممنون

  1. دانشجوفا می گوید

   سلام مهدی جان
   داوطلبان نظام قدیم نیز می توانند در کنکور 99 شرکت کنند و مشکلی ندارند.تا به این لحظه مسئولان سازمان سنجش اعلام کرده اند که در کنکور 99 تنها یک سری سوال طراحی می شود و داوطلبان نظام قدیم نیز برای شرکت در کنکور 99 باید از کتب منابع نظام جدید استفاده کنند.
   در مورد سهمیه ها نیز پیش بینی میشه مانند کنکور 98 هیچ تفاوتی میان داوطلبان نباشد.
   اطلاعات تکمیلی و نهایی در مورد کنکور 99 پس از برگزاری کنکور 98 منتشر می شود.
   موفق باشید

 3. زهره می گوید

  به نظره من باید همه مجانی رو در نظر بگیرند ‌فقط به خودشون فکر نکنن اخه این همه هزینه ی کتاب دوباره ازکجا بیارینم؟؟باید حتما برای کنکور ۹۹هم دو کنکورهای بشه برای ما نظام قدیمی ها تازه معدل نه اینکه خیلی نظام آموزشی پیشرفته است که بخوان معدل رو زیاد کنن من که مخالفم

  1. کاربر می گوید

   با توجه به شمار بالای پشت کنکوری ها حتما دو کنکور برگزار میشود .

 4. بهمن می گوید

  این واقعا خیلی بی عدالتیه عاخه چرا ماباید مباحثی که آشنایی نداریم کنکور بدیم اونم یا تاثیرات متغیر معدل واین حرفا واقعا آرزو هامون تودلمون میمونه

  1. دانشجوفا می گوید

   سلام بهمن عزیز
   همونطور که در مطلب نحوه طرح سوال در کنکور 99 نیز توضیح داده شده ،پس از برگزاری کنکور 98 ،در جلسه ای توسط کمیسیون سنجش و پذیرش با توجه به تعداد داوطلبان نظام قدیم تصمیم خواهند گرفت و امکان دارد باز هم سوالات مجزا برای نظام قدیم طراحی شود
   موفق باشید

 5. امیرحسین عبدالهی می گوید

  سلام. واقعآ در حق ما ظلم نکنید کنکور ۹۹ دو نوع سوال طرح شود . کسانی که مشکل نظام وظیفه داشتند و رفته اند سربازی و نباید حقشون پایمال بشه

نظــــر شما چیه ؟

نظرتون در رابطه با مطلب بالا چیه؟

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

ایمیل شما در سایت منتشر نمی شود و تنها برای پاسخ احتمالی در نظر گرفته می شود.

عضویت در کانال تلگرام کنکور 98عضو میشم !
+ +