چگونه به دروسی که علاقه نداریم،علاقه مند شویم؟

چگونه به دروسی که علاقه نداریم،علاقه مند شویم؟

کنکور چگونه علاقه مند شدن به درس ها چگونه درس های کنکوزی را دوست داشته باشیم؟ چطور علاقه مند شدن به دروس کنکور چطور باید علاقمند شد به درسا؟ نحوه مطالعه دروسی که از آن ها متنفریم؟ نحوه مطالعه دروس کنکوری نحوه مطالعه درس هایی که علاقه مند نیستیم؟ نحوه مطالعه درس هایی که خسته کننده هستند؟ نحوه علاقه مند شدن به درس های کنکور نحوه خواندن دروسی که از آن ها بیزاریم؟ مطالعه دروس کنکور روش مزالعه دروس روش علاقه مند شدن به درس های کنکور بهترین روش مطالعه دروس

من بعضی از درس ها رو دوست ندارم ولی خب برای کنکور برام مهمه. میشه بگید چطور باید علاقمند شد به درسا؟

 

پاسخ مشاور:

 

١- در ابتدا توصیه می شود که درسهایی را که به آن ها علاقه ندارید را در برنامه مطالعاتی بین دروسی قرار دهید که از مطالعه آن ها لذت می برید به این صورت با اشتیاق بیشتری واحدهای مطالعاتی خود را آغاز می نمایید.

۲- وقتي به موضوع يا درسي علاقمند شويد،تمركز شما افزايش مي يابد و در اينصورت موضوع را راحت تر درك كرده و حس شما نسبت به آن مثبت خواهد شد و همين موضوع سبب مي شود با تكرار و تمرين موضوع مورد علاقه تان، به تسلط خوبي دست پيدا خواهيد كرد.

۳- از روشهای صحیح مطالعه که در سایت و کانال گزینه دو به شما آموزش داده می شود، استفاده کنید. اگر هر درس را به شیوه صحیح آن مطالعه کنید، موضوع را بهتر درک کرده و علاقه شما به آن بیشتر خواهد شد.

۴-از ابزارهای کمک آموزشی مناسب نظیز منابع حل تمرین مناسب، کلاس و… استفاده کنید. این ابزار ها به شما کمک می کنند در مدت زمان کوتاه تری مطالب را فرا گرفته و زمان بیشتری را به حل تمرین و تکمیل یادگیری های خود اختصاص دهید.

۵- لیست اهداف خود را یادداشت کرده و مطالعه درس را راهی برای رسیدن به اهداف خود و کسب نمرات مطلوب در نظر بگیرید و هنگامی که از مطالعه درس خسته شدید به اهداف خود فکر کرده و آن ها را مرور کنید و بدانید رسیدن به اهداف نیاز به پشتکار و تلاش جدی دارد.

بنابراین مي توانيد با استفاده مناسب از ابزارهایی یادگیری می توانید مطالب را با عمق بیشتری فرا گرفته و دروس را با علاقه بیشتری مطالعه نمایید و با يادگيري عميق مطالب و تكرار مناسب آن ها به تسلط بالا و نمرات دلخواه خود دست پيدا كنيد./گزینه دو

تبلیغات

اگر در زمینه تحصیلی و آزمون سراسری ( مشاوره اختصاصی کنکور ۹۸ ، برنامه ریزی تحصیلی ، قبولی تضمینی ، معرفی بهترین منابع ، تکنیک مطالعه و... ) نیاز به مشاوره و یا راهنمایی دارید ،
از خط ثابت با شماره 9099071613 ( از سراسر کشور ) تماس بگیرید.
پاسخگویی کارشناسان مشاور گروپ از 8صبح الی 12 شب

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظــــر شما چیه ؟

نظرات و پیشنهادات شما موجب حمایت و دلگرمی ماست

نظرات شما پس از ارسال،حداکثر ظرف چند ساعت توسط مدیریت تائید خواهند شد

عضویت در کانال تلگرام کنکور 98عضو میشم ! (فیلتر شکن باید روشن باشه)
+ +